Novinky

Události z roku 2014

16.12.2014 - dne 24.11.2014 se narodil vrh H
Ginušce a Oliverovi se narodila tři krásná koťátka. Vzhledem ke komplikacím u předchozích porodů jsme zvolili císařský řez a následně jsme se rozhodli pro kastraci. Koťátka jsou dva červená kluci a jedna želvovinová kočička. Ginuška je opravdu vzorná maminka, bohužel ale jedno z koťátek od začátku od maminky nepije, proto jsem s ním zůstala doma jako náhradní matka a každé dvě hodiny kocourka poctivě krmím. Je to velmi vyčerpávající, ale ten pocit za to stojí a jsem na sebe opravdu hrdá.
Další informace a fotky najdete v sekci Koťátka.


07.12.2014 - MVK Olomouc
Tentokrát jsme se již tradičně vypravili na zimní výstavu do Olomouce. Opět jsme s sebou vzali Ruthinku a Grace. Nejdříve jsme s Grace šli do ověřovací třídy, protože stále nebyla jasná barva očí. Všichni se shodli, že jsou oči zelené, a tak Grace mění svůj EMS kód. Obě kočičky byly úspěšné a Grace postoupila do nominace. Byla to klidná a pěkná výstava.


22.11.2014 - MVK Nitra
V sobotu na konci listopadu jsme s našimi dvěma kočičkami Ruthie a Grace vyjeli na výstavu do slovenské Nitry. Pro obě kočičky to byla výstavní premiéra a zvládly to na jedničku. Byli jsme moc zvědaví, co na naše nové přírůstky posuzovatelé řeknou. Obě získaly ocenění EX1 a my jsme se vrátili domů spokojení.


14.09.2014
11.9. jsme se vypravili do slovenské Nitry k známé chovatelce a úžasné milovnici zvířat Emě Volárikové. Z vrhu R jsme u Emičky měli zamluvenou krémovou panenku Ruthie, kterou jsme si přáli už dlouho. Ruthinka je naprosto nádherná, hodná a rozmazlená kočička, které se u nás snad bude líbit. V Grace si už pomalu nachází svoji novou kamarádku. Začínají spolu řádit, a to je ten nejlepší pohled, jaký si každý chovatel může jen užívat.

Ve stejný den odjela do nového domova naše Gulietka, našla novou rodinu v Kroměříži u velkých milovníků zvířat. Máme velkou radost, že jsme pro Gulietku našli právě takovou rodinu. Přejeme jen samé radosti!


22.07.2014
Zase po nějakém čase jsme se rozjeli na MVK tentokrát do Polských Gliwic. Gina a Oliver soutěžili o svůj předposlední CACS, který obhájili a tímto se přiblížili k titulu EC. Výstava byla moc pěkná, krásná sportovní hala s klimatizací udělala v strašlivém vedru své. Kočeny i my jsme byli spokojení. Byla to vzorově připravená výstava.


12.06.2014
Kotátka z vrhu G mají již 11 týdnů a jsou to velcí roštáci a zároven velcí mazlíci. Váží již kolem 1,7kg a rostou do krásy. Jsou velmi hravé a mají dobráckou povahu. Za pár dní jdeme na druhé očkování a čipování a pak se můžou rozjet do nových domovů.


14.05.2014
Kotátka z vrhu G mají 8 týdnů. Jsou čilé, hravé, rádi dovádí a poznávají nový svět kolem sebe.


27.03.2014
Tento víkend t. j. 22.a 23.3 2014 naše základní organizace Zlín pořádala 7. a 8. MVK v romantickém prostředí zámku Nový Světlov v Bojkovicích. Zúčastnili jsme se oba dva dny s Ginou a Oliverem. V sobotu se Oliver dostal do nominace a získal tak svůj poslední český certifikát k titulu SC. V neděli obdržela poslední certifikát i Gina. Zámecké prostředí se nám velmi líbilo a tvořilo důstojné zázemí pro všechny kočičí miláčky.. Překvapil nás i počet vystavovaných koček- kolem 200 a mezinárodní účast. Velký dík pořadatelům.


19.3. 2014 porodila Grace 4 nádherná velká koťátka. Volili jsme císařský řez, protože všechny její porody byly těžké tak aby se zbytečně netrápila.

britská koťátka, britská kočka, stanice Babí hora, Marie Báčová, čistokrevná koťátka, koťátka s PP, britská skořicová, britská mramorovaná, britská Whiskas, britská černá

© 2016 Babí hora. All Rights Reserved.